Domyzwnetrzem.pl 

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

kuchnia

Cały czas nie potrafisz się zdecydować na jakiś jeden określony typ frontów kuchennych? Pomimo tego, iż wiesz, że te klasycznie drewniane prawie zawsze są dobrym wyborem, bo prawie zawsze są przez wszystkich polecane, to jednak wolałbyś sięgnąć po coś innego, gdyż nie lubisz takich oczywistych rozwiązań, nawet gdy chodzi o aranżowanie wnętrz? A co powiesz na foliowane fronty kuchenne? One akurat nie mają nic wspólnego z nudą czy sztampowymi rozwiązaniami. Takie fronty zapewnią ci i niską cenę, i fantastyczny wygląd. Z ich pomocą jesteś w stanie niewielkim kosztem odświeżyć starą kuchnię albo nawet stworzyć ją całkowicie na nowo.

Zacznijmy od ceny. Jeżeli zainteresowały cię fronty kuchenne pokrywane folią, najprawdopodobniej chciałbyś przygotować swoją kuchnię jak najniższym kosztem. No i da się to zrobić. Staje się to możliwe właśnie wtedy, gdy klasyczne tradycyjne meble zastępujesz frontami foliowanymi – najlepiej tymi wykonanymi wcześniej z nowoczesnej i bardzo praktycznej płyty MDF. Cena to oczywiście nie wszystko. Jesteś w stanie nadać meblom foliowanym dowolny wygląd, decydując o kolorze ich powierzchni, ale także i o ich wykończeniu – do wyboru masz zarówno nowoczesny surowy mat, jak i klasyczny połysk. Rozwiązanie wydaje się więc opłacalne, ale ma ono również swoje wady. A jakie one są?

Powiedzieliśmy sobie o cenie, powiedzieliśmy również o wyglądzie, tak więc przydałoby się wspomnieć również coś o własnościach technicznych. One też wypadają nieźle, nawet na tle różnych innych materiałów, choć jedną wadę da się wśród nich wyznaczyć. Foliowane fronty kuchenne są zwykle wysoce odporne na działanie promieniowania słonecznego i są też odporne na zarysowania oraz różne inne uszkodzenia typowo mechaniczne, jednakże źle będą reagować na styczność z wyższymi temperaturami, a w kuchni może mieć to jednak znaczenie. Weź to pod uwagę, gdy będziesz wybierać meble do swojego pomieszczenia. Fronty kuchenne foliowane to ciekawa propozycja, aczkolwiek nie najlepsza.