Domyzwnetrzem.pl 

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Eksport mebli – jakie meble eksportują polskie firmy?

ByRedakcja

paź 21, 2021
sofa

Wiele osób tego nie wie, ale Polska jest jednym z największych eksporterów mebli na świecie – wyprzedzają nas tylko producenci z Chin. Popularność eksportu wynika z jego dużych korzyści finansowych. Jak jednak dokładnie wygląda ten proces, jeśli chodzi o meble i jakie rodzaje najczęściej eksportujemy? Warto się temu przyjrzeć.

Jak ważny jest eksport mebli?

W naszym kraju jest to jeden z najważniejszych produktów eksportowych. Produkujemy meble o wartości blisko 42 miliardów złotych rocznie, a aż 41 miliardów pochodzi właśnie z pieniędzy z eksportu.

Niestety, koronawirus znacznie osłabił tę gałąź przemysłu, jak to się stało z wieloma innymi. Jednak warto wiedzieć, że wciąż cieszy się niezwykłą popularnością, plasując się na wysokiej pozycji na rynkach światowych. Najczęściej wysyłamy produkty meblowe do krajów europejskich, takich jak Niemcy, Francja i Wielka Brytania, jednak nasz eksport przekracza europejskie granice.

Szacunkowe wartości mówią, że aż 9 z 10 wyprodukowanych mebli przechodzi na rynki zagraniczne, a wiele z nich trafia do bardzo znanych międzynarodowych marek, jak i do polskich dystrybutorów.

Jakie meble trafiają za granicę?

Największą częścią umeblowania, którą wysyłamy za granicę, są meble tapicerowane, a w tym narożniki, sofy, fotele i kanapy. Warto jednak wiedzieć, że to nie są jedyne produkty, które lądują na zagranicznych rynkach. Polscy producenci produkują również meble skrzyniowe do salonów, które cieszą się dużą popularnością ze względu na wysoką jakość wykonania.

Dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie meble, które można złożyć samodzielnie, a wielkim potentatem eksportowym w tym zakresie jest właśnie Polska. Krzesła, stoły i komody, które możemy znaleźć w wielu sklepach na całym świecie, z dużym prawdopodobieństwem powstały w naszym kraju.

Jak widać, eksport nie ogranicza się do jednego typu mebli, jednak wszystkie one charakteryzują się kilkoma wspólnymi cechami. Jakimi dokładnie?

Czym cechują się polskie meble?

Jako producent mebli, przykładamy bardzo dużą uwagę do wyglądu i solidności naszych produktów, przez co udało nam się zdobyć tak wysoką pozycję na rynku światowym. Nie można też zapomnieć, że nasze produkty są po prostu tańsze, co wpływa na to, że wiele państw jest zainteresowanych kupnem w większej ilości.

Najczęściej sprzedajemy meble pod innymi metkami, jednak coraz więcej polskich producentów jest w stanie wypromować swoją własną markę na tle zagranicznych gigantów. Wszystko to poprzez staranie o się o użycie najwyższej jakości komponentów, które pozwalają cieszyć się nowymi meblami przez długie lata. Wszystkie produkty są jednocześnie bardzo starannie i precyzyjnie wykonane, zapewniając dużą trwałość i solidność.

Polska jest światowym potentatem w eksporcie mebli i nic w tym dziwnego, gdyż nasze produkty wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które tworzą piękne konstrukcje pasujące do różnych aranżacji wnętrz. Popularnością cieszą się szczególnie meble tapicerowane, w których produkcji jesteśmy specjalistami.