Domyzwnetrzem.pl 

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

dom

W zimie nawet podłoga powinna być ciepła – taka dewiza towarzyszy coraz większej ilości Polaków. Kto nie chciałby wstawać w nocy i zamiast chłodnej podłogi, poczuć przyjemne ciepło w stopach? Jest to możliwe dzięki pompie ciepła. Czyste ciepło, o to sztuczka, która pozwoli tobie cieszyć się zdrowiem przez długie zimowe wieczory i noce.

Nie musisz w zimie układać sobie dywaniku pod nogi. Teraz możliwe jest zastosowanie pompy ciepła, która wygrzeje twoją podłogę jak kaloryfer. Masz zainstalowane w mieszkaniu grzejniki? To bardzo dobrze! Pompa ciepła doskonale współpracuje z już zainstalowanymi grzejnikami.

Dostarczanie ciepła do domu czy mieszkania zależy od systemu instalacji jaką wykorzystano do wmontowania twoich grzejników. Pompa ciepła współpracująca z tym systemem daje prawdziwy zastrzyk komfortu grzewczego, a przy okazji obniża rachunki za prąd. Jeżeli więc masz grzejniki to zdecyduj się na ogrzewanie płaszczyznowe na ścianie lub suficie. Zmniejszy koszt instalacji o więcej niż połowę: brak skuwania kafelek, brak wymiany podłóg.
Napływające z góry powietrze będzie równomiernie rozprowadzało się po całym pomieszczeniu. Pompa ciepła ogrzeje twoje podłogi, ponieważ ciepło ma tendencję do wypływania w górę. A co jeśli tam napotka silniejszą gamę ciepła?

Wówczas poleci w dół i ogrzeje twoją podłogę. Właśnie dlatego pompa ciepła ogrzeje twoją podłogę i doskonale będzie współgrała z grzejnikami. Nie musisz robić dodatkowego remontu ani wymieniać podłogi.