Domyzwnetrzem.pl 

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Gdy instalacja wodno-kanalizacyjna nie działa

ByRedakcja

wrz 25, 2021
rura

Prawidłowe i sprawne funkcjonowanie budynku, w dużej mierze zależy od poprawnie założonej kanalizacji. Przestarzała instalacja, a co gorsza z ubytkami to… prosta droga do niechcianej awarii! Co zrobić, aby jej uniknąć? Na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy!

Gdy rury nie pasują

Nie ma ludzi nieomylnych, nawet fachowców w trakcie prac remontowych. Statystycznie to właśnie człowiek odpowiada za większość usterek instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Każde gospodarstwo domowe, czy budynek firmowy, musi posiadać indywidualnie dobraną sieć rur kanalizacyjnych. Zły dobór średnicy, nieodpowiednie dopasowanie- tego można uniknąć! Zazwyczaj minimum 40 mm stosuje się przy umywalkach oraz bidetach, wanny, zlewozmywaki- 50 mm. Jednakże, jeśli pragniemy wszystko zamontować na wspólnych ciągu, zadbajmy o większą przepustowość!

Niepoprawny montaż syfonu

Urządzenia sanitarne muszą być ze sobą połączone kanalizacją, a ta…osobnym syfonem! I to wypełnionym w środku wodą! Na tej instalacji nie warto oszczędzać, bowiem im solidniejsze wykonanie, tym dłuższa wytrzymałość! I większy prawdopodobieństwo uniknięcia awarii!

Jestem Złotą Rączką! Jesteś pewny? Czyli co się dzieje, gdy przeceniamy swoje umiejętności

Chęć zaoszczędzenia pieniędzy, próba poradzenia sobie samemu z montażem to…bardzo często początek prawdziwej katastrofy! Samodzielne tworzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej wymaga bowiem dużego doświadczenia! I obecność fachowca jest wręcz obowiązkowa! Amatorzy bowiem często nie mają pojęcia o konieczności posiadania spadków, dobierają nieprawidłową długość rur, albo…w rurach nie ma przepływów…