Domyzwnetrzem.pl 

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Przęsła aluminiowe w ogrodzeniu – dlaczego warto?

ByRedakcja

wrz 16, 2021
ogrodzenie

Przęsło to najważniejszy element konstrukcyjny ogrodzenia. W tym artykule przedstawiamy zalety przęseł aluminiowych, co pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie, czy to wybór dla Ciebie.

Ogrodzenie to niezwykle ważna część posesji, choć przez wielu niesłusznie lekceważona. Jej zadaniem jest nie tylko ochrona posesji przed intruzami, ukrycie przed niepożądanym wzrokiem przechodniów i ochrona prywatności. Pełni również rolę dekoracyjną, dlatego powinna dobrze komponować się z kolorem i stylem ściany domu. Powinna być również dobrze dopasowana do położenia i rozplanowania działki.

Rodzaje przęseł w ogrodzeniach

W zależności od tego, jak bardzo chcesz zasłonić swoją działkę, dostępne są 3 rodzaje przęseł:
• pełne – całkowite zasłonięcie przed wzrokiem osób będących poza ogrodzeniem,
• półpełne, – częściowe zasłonięcie do połowy ogrodzenia, zazwyczaj używane do ogrodzeń tymczasowych, np. wokół placów budowy
• ażurowe – niski stopień krycia, nie zasłaniają przed wzrokiem.

Zalety ogrodzeń aluminiowych

Ogrodzenia, w których wykorzystywane są przęsła aluminiowe to gwarancja wysokiej trwałości i wytrzymałości. Aluminium jest materiałem odpornym na działanie czynników atmosferycznych, wilgoć i promieniowanie UV oraz mróz. Doskonałej jakości wierzchnia warstwa chroni przed rdzą. Dzięki temu nie ma konieczności odnawiania go co kilka lat czy zabezpieczania dodatkowymi powłokami. Zachowają również estetyczny wygląd. Nie wymagają uciążliwej konserwacji ani specjalnych preparatów. Przęsła wykonane z aluminium są łatwe w montażu, dzięki czemu możesz cieszyć się wykonanym płotem w krótkim czasie.

Niska waga umożliwia bezproblemowy transport

Przęsła aluminiowe są niezwykle lekkie, dzięki czemu są łatwiejsze w transporcie, a także w montażu. Nie potrzeba do tego tak wielu pracowników, co ma wpływ na cenę usługi. By przewieźć je na Twoją działkę, nie są potrzebne samochody o dużych gabarytach. Cena zakupu takich przęseł również jest znacznie niższa niż np. płotów kutych z żelaza, które muszą powstawać w zakładach w specjalnie do tego przystosowanych warunkach.

Do jakich posesji pasują przęsła aluminiowe?

Nowoczesny wygląd pasuje do domów z płaskim dachem, których fasada wykonana jest z betonu architektonicznego, tynku ozdobnego lub surowej, czerwonej cegły. Świetnie komponują się także z przeszklonymi fragmentami ściany.

Oszczędność pieniędzy i wieloletnia trwałość

Wybór ogrodzenia, które tworzą przęsła aluminiowe to inwestycja na wiele lat. To idealny wybór dla osób, które wolą wydać pieniądze raz i cieszyć się doskonałej jakości produktem przez dłuższy czas, nie martwiąc się o jego kondycję. Stosunek ceny do jakości jest w tym przypadku wyjątkowo atrakcyjny.