Domyzwnetrzem.pl 

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Rolety czy żaluzje- co wybrać?

ByRedakcja

maj 12, 2022
rolety

Nie da się ukryć, że od zawsze aranżacja przestrzeni okiennej zawsze sprawiała nam nieco więcej trudności. Nie chodziło bowiem jedynie o względy estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Wiemy przecież dobrze, że to właśnie przez okna wpadają do nas promienie słoneczne, a co za tym idzie w lato, może być to niezwykle uciążliwe. Wobec tego wiele osób decydowało się na to, by doposażyć do swoich okien rolety lub żaluzje. Niemniej jednak oba rozwiązania mają swoje wady oraz zalety, a co za tym idzie ciężko było podjąć jedną, słuszną decyzję. Wobec tego na co postawić- rolety czy żaluzje?

Rolety i ich właściwości

Rolety są bez wątpienia rozwiązaniem dość nowoczesnym, które jest jednocześnie maksymalnie funkcjonalne. Najczęściej na polskim rynku i tym samym także i w polskich domach spotkamy następujące rodzaje rolet:

Oczywiście wszystkie z nich się od siebie różnią, jednak łączy je jednak wspólna cecha. Otóż prezentują się one niezwykle estetyczne. W przypadku rolet możemy wybrać również ich materiał i dopasować go idealnie do naszych preferencji i do tego, jaka ilość światła ma dostawać się do wnętrza. Do sypialni polecane są rolety z tak zwanego black-out- okazuje się, że nie przepuszczają one w ogóle światła. Z kolei do salonu można zdecydować się na rolety półtransparentne. Najważniejszą ich zaletą jest jednak fakt, że obecnie rolety na rynku występują w wielu różnych kolorach oraz wzorach, a co za tym idzie można idealnie dopasować je do już istniejącej aranżacji we wnętrzu.

Czym wyróżniają się żaluzje?

Żaluzje to również popularna osłona przeciwsłoneczna, która stosowana jest w polskich domach i mieszkaniach. Okazuje się, że najczęściej wykorzystywane są:

  • żaluzje aluminiowe
  • żaluzje drewniane

Jak łatwo można się domyślić, żaluzje drewniane posiadają o wiele ciekawszą estetykę i sprawdzą się w przypadku wnętrz klasycznych, z kolei żaluzje aluminiowe ozdobią wnętrza industrialne. Żaluzje pozwalają na regulację promieni światła i mogą jednocześnie dodać wartość ozdobną.

Co wybrać rolety czy żaluzje?

To czy lepiej w naszym wnętrzu sprawdzą się rolety, czy być może jednak żaluzje zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb oraz preferencji. Warto wiedzieć, że zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady oraz zalety. Dużo zależy również od stylu w jakim urządzone jest wnętrze, by wybrania osłona przeciwsłoneczna stanowiła idealną i spójną kompozycję i nie rzucała się zbytnio w oczy.

Więcej informacji: https://g.page/Monirol