Domyzwnetrzem.pl 

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Rolety i żaluzje wewnętrzne.

ByRedakcja

lis 1, 2021
rolety

Zanim zdecydujemy się na sposób osłony okna, należy zadać sobie kilka pytań. Jakie duże jest okno? Czy pomieszczenie jest narażone na duże słońce? Jakie są rodzaje rolet? Żaluzje czy rolety? Który materiał będzie odpowiedni do łazienki?… i wiele innych. 

Jak zasłonić okno ?

Do najbardziej modnych osłon okiennych należą rolety i żaluzje. Znajdują zastosowanie w wielu domach. Świetnie chronią pomieszczenia przed słońcem, a co za tym idzie przed nagrzaniem. Dodatkowo dają intymność, uniemożliwiając widoczność tego co jest w pomieszczeniu. Rolety i żaluzje mają też funkcje estetyczną.  Odpowiednio dobrane nadadzą charakteru i stylu wnętrzom. Występują w wielu modelach ze względu na sposób użytkowania, wygląd i rodzaj materiału.

Rolety

Zastosowanie rolet to bardzo praktyczne rozwiązanie. Chronią pomieszczenie przed światłem, dobrze sprawdzają się w letnie dni. Dodatkowo pozwalają na intymne chwile. Skutecznie zasłaniają okno przed obserwatorami.

Rodzaje rolet okiennych:

  • rolety ekranowe- to bardzo uniwersalny typ rolet, sprawdzi się w domu, biurze i innych miejscach przestrzeni publicznej. Wykonana jest z materiału, który zwijamy za pomocą sznurka.
  • rolety rzymskie- polegają na zwijaniu falami do góry. Są bardzo dekoracyjne, nadadzą niepowtarzalny charakter wnętrzom.
  • rolety austriackie- ich działanie jest podobne do podnoszenia kurtyny.
  • rolety plisowane- zwijają się jak harmonijka. Polecany do okien dachowych.
  • rolety dzień i noc- to podwójne rolety, dzięki zastosowanemu mechanizmowi możemy regulować ilość światła w pomieszczeniu.

Żaluzje

Żaluzje skutecznie zastąpiły tradycyjne firany. NA rynku dostępne są dwa modele: plisowane i pionowe. Występują w różnych wariantach w zależności od zastosowanego materiału. Żaluzje drewniane dają w pomieszczeniu ciepły klimat. Są wytrzymałe, wybierając drewniane żaluzje należy zwrócić uwagę na trwałość wybranego drewna. Łatwym wyborem w utrzymaniu czystości są rolety aluminiowe, jednak już coraz mniej osób je wybiera. Kiedyś były bardzo popularne. Dużą popularnością cieszą się żaluzje bambusowe. Są bardzo atrakcyjne, nadają niezwykły charakter każdym wnętrzom.

Podział żaluzji ze względu na formę:

  • plisowane- są zbudowane z prostokątnych elementów ułożonych poziomo. Wyglądem przypominają harmonijkę. Cieszą się popularnością ze względu na łatwość czyszczenia. Kiedy przestrzeń ma być oświetlona słońcem, bez problemu można je zaciągnąć, od dołu albo od góry.
  • pionowe- popularne w pomieszczeniach biurowych. Przeznaczone głównie do dużych okien gdzie żaluzje plisowane nie sprawdzają się. Obsługuje się je za pomocą sznurka z koralikami. Skutecznie chronią pomieszczenie przed nagrzaniem, dając prywatność.

Jeżeli potrzebujesz usługi doboru rolet wraz z ich montażem na Śląsku, odwiedź poniższe strony:

https://monirol.pl/rolety-zaluzje-markizy-bramy-katowice/

https://monirol.pl/rolety-zaluzje-markizy-bramy-sosnowiec/

https://monirol.pl/rolety-zaluzje-markizy-bramy-zabrze/

https://monirol.pl/rolety-zaluzje-markizy-bramy-gliwice/

https://monirol.pl/rolety-zaluzje-markizy-bramy-bytom/

https://monirol.pl/rolety-zaluzje-markizy-bramy-ruda-slaska/